Nawozy

Nawóz granulowany – Saletrosan® 26

Saletrosan 26

Saletrosan 26

Nawóz granulowany, równomierne granule o zabarwieniu od brązowego do beżowego. Zabezpieczony środkami antyzbrylającymi, nie zbrylający się trwale. Granule wielkości 2-6 mm, nie mniej niż 95% masy nawozu. Gęstość nasypowa: 0,98 kg/dm3. Saletrosan® 26 to mieszanina azotanu amonu i siarczanu amonu z dodatkiem mączki dolomitowej, bogatej w wapń i magnez. Nawóz zawiera 26% azotu (N), w tym w formie amonowej 19% i 7% w formie saletrzanej. Zawiera także 13% siarki (S) [stanowi to 32,5% w przeliczeniu na trójtlenek siarki (SO3)], rozpuszczalnej w wodzie, w formie siarczanu.

 

 

 

 

 

Nawóz granulowany – Zaksan® 

ZAKsan

ZAKsan

Nawóz granulowany, równomierne granule o zabarwieniu od białej do beżowego. Zabezpieczony środkami antyzbrylającymi, nie zbrylający się trwale. Granule wielkości 2-5 mm, stanowią nie mniej niż 95% masy nawozu. Gęstość nasypowa: 0,98-1,0 kg/dm3. Zaksan® (Kędzierzyńska Saletra Amonowa) to azotan amonu (saletra amonowa) z dodatkiem (wypełniaczem) mączki dolomitowej, zawierającej wapń i magnez. Nawóz zawiera 32% azotu (N), w tym w formie amonowej 16% i 16% w formie saletrzanej.

 

 

 

 

 

Nawóz granulowany – PULAN® 

PULAN® to nawóz azotowy występujący w postaci lekko kremowych granul. Produkt bardzo higroskopijny, łatwo rozpuszczalny w wodzie i mocno reaktywny chemicznie. Nawóz został dodatkowo wzbogacony o wspomagający rozwój roślin magnez.

 

 

 

 

 

 

 

Nawóz granulowany – POLIFOSKA® 8

polifoska-8.1

polifoska-8.1

Nawóz o równomiernych jasnoszarych do ciemnoszarych lub jasnoróżowych granulach, klasa ziarnowa 2-5 mm, co najmniej 92%. Granule powlekane, nie zbrylające się trwale. Gęstość nasypowa: 0,9-1,0 kg/dm3.
POLIFOSKA® 8 zawiera 8% azotu (N) w formie amonowej, 24% fosforu (P2O5) rozpuszczalnego w obojętnym cytrynianie amonu i wodzie, czyli przyswajalnego w formie fosforanu jedno i dwuamonowego, a 21% rozpuszczalnego w wodzie. Nawóz zawiera 24% potasu (K2O) rozpuszczalnego w wodzie, w formie chlorku potasu, czyli soli potasowej i 9% trójtlenku siarki (SO3) rozpuszczalnej w wodzie, w formie siarczanu.

 

 

 

 

 

 

Nawóz granulowany – POLIFOSKA® 6

polifoska 6.1

polifoska 6.1

Nawóz o równomiernych jasnoszarych do ciemnoszarych lub jasnoróżowych granulach, klasa ziarnowa 2-5 mm, co najmniej 92%. Granule powlekane, nie zbrylające się trwale. Gęstość nasypowa: 0,9-1,0 kg/dm3
POLIFOSKA® 6 zawiera 6% azotu (N) w formie amonowej, 20% fosforu (P2O5) rozpuszczalnego w obojętnym cytrynianie amonu i wodzie, czyli przyswajalnego w formie fosforanu jedno i dwuamonowego, a 17% rozpuszczalnego w wodzie. Nawóz zawiera 30% potasu (K2O) rozpuszczalnego w wodzie, w formie chlorku potasu, czyli soli potasowej i 7% trójtlenku siarki (SO3) rozpuszczalnej w wodzie, w formie siarczanu.

 

 

 

 

 

 

Nawóz granulowany – Yara bela extran 27

Yara bela extran 27 to doskonały nawóz azotowy, służący do zasilania w azot i wapń wszystkich upraw. Eliminuje braki magnezu i wapnia, nie zakwasza gleby, przez co nie blokuje pobierania fosforu, potasu i pozostałych składników.
Równomiernie uwalnia azot podczas wegetacji roślin.
Skład %:
N- 27%
MgO – 4%
CaO- 7%

 

 

 

 

 

Wapno granulowane – Complexor

Wapno granulowane Complexor zawiera od 52%-56% CaO i od 4%-10% Mgo oraz bogaty zestaw mikroelementów takich jak: bor,cynk,miedź,żelazo cynk,mangan.

Wapno granulowane Complexor Turbo zawiera od 32%-36% CaO i od 17%-21 MgO oraz bogaty zestaw mikroelementów takich jak: bor,cynk,żelazo, cynk, mangan i molibden.

 

 

Wapno granulowane – AtriGran

AtriGran to wapno granulowane o bardzo wysokiej reaktywności, co daje pewność skutecznego odkwaszania gleby. Stabilna, twarda i wyrównana granula znacznie ułatwia równomierny i precyzyjny wysiew. AtriGran wzbogacony jest o związki organiczne, dzięki czemu jego działanie jest bardziej kompleksowe. Dobrze się sprawdzi się jeśli jest konieczność poprawy odczynu podłoża w krótkim czasie.